8.2 C
Brno
Středa, 7 června, 2023
DomůLivingOsvojte si „home management“. Kamarádky vám budou váš vždy uklizený byt závidět

Osvojte si „home management“. Kamarádky vám budou váš vždy uklizený byt závidět

Vydáno

- Reklama -PR články

Obdivujete naleštěné příbytky vašich kamarádek, které vypadají vždy dokonale, jako by byly vystřižené z časopisu o bydlení? Stačí, když si osvojíte „home management“.

Udržet nablýskaný interiér je v každodenním shonu přímo nadlidský výkon. A ani nečekané návštěvy vám ovšem nemusí způsobit žádný stres.

Pokud si myslíte, že odteď budete otrokem úklidu, mýlíte se. Nemusíte se vzdát ani kávy s kamarádkou, ani večerní návštěvy fitka. Vyčleňte si 20 až 30 minut denně, které věnujete svému příbytku a dodržte pár praktických tipů. Garantujeme vám, že kromě dobrého pocitu pokaždé, když přijedete domů, získáte i obdiv vašich kamarádek.

Uklízejte hned
Základem „home managementu“ je vždy si po sobě uklidit, a to ihned. Dopili jste kávu a potřebujete se přesunout do vedlejšího pokoje k počítači? Cestou dejte šálek přímo do myčky.

Možná se vám zdá, že je to malichernost, ale více takových maličkostí, jako je dopitý šálek kávy zanechaný na stole, svetr, který jste si nakonec ráno neoblékli, časopis, který jste včera listovali, udělá po celém dni slušnou hromádku nepořádku.

Zkuste všemu, co doma máte určit své místo, a dbejte, abyste to po použití vždy vrátili na stanovené místo.

Toto už nepotřebujete
Zjišťujete, že se vám doma nakopily věci, které už vlastně ani nepotřebujete a není to jen oblečení, které doslova trčí ze šatníku? Rámeček s fotografií bývalého frajera, který leží na dně zásuvky už jistě nebudete potřebovat.

Ani šaty z promoce, u kterých jste si už několikrát řekli, že se vám ještě sejdou. Stejně, sice nový, ale dosud ještě nevybalený taburet, který jste si přinesli ze starého bytu?

Pryč s takovými zbytečnostmi. Prodejte je na některém z internetových bazarů jako je například Bazar.cz. Získané finance můžete investovat do nového křesla, po kterém už déle pokulháte.

Vyzouvejte se
Pokud jste zvykli, sice jen občas, proběhnout po bytě v obutých botách, nedělejte to. Podlahy se špiní a vy budete muset častěji vysávat a mýt podlahy. Upozorněte na to také návštěvy. Investujte do ručního vysavače.

Stane se z něj užitečný pomocník, kterým odstraníte každodenní drobná znečištění za pár vteřin. Nepobíhejte po bytě se snídaní, zbytečně nadrobíte. A před dveře umístěte rohožku.

Lapače prachu
Čím více věcí vám v bytě volně stojí, tím více jich musíte čistit od prachu. Zvažte tedy, jestli se přece jen některé nedají schovat do úložných prostorů. Skleněné předměty lze uložit do vitrín, na lahve s vínem si pořiďte malou vinotéku a při rozkládání různých dekorativních předmětech buďte obezřetná.

Mají sice interiér zkrášlovat, ale pokud na nich bude permanentní vrstva prachu, kterou nebudete mít čas oprašovat každý druhý den, nebudou plnit svoji funkci.

Ranní rutina
Vstát o pár minut dříve se vyplatí. Budete mít čas na ranní kávu, ale také na ustlání postele. Oblečení, z předešlého dne roztřiďte, případně naplňte pračku, kterou po práci už jen zapnete.

A stihnete po sobě uklidit i koupelnu, která si po ranní sprše, fénovacím maratonu a nanesení make-upu zaslouží vaši pozornost.

Kuchyně
Zdá se vám, že v kuchyni nemůže být nikdy dokonalý řád? Dodržujte pravidlo, že před spaním odstraníte z dresu veškeré špinavé nádobí a uložíte jej do myčky. Čisté nádobí uložte do skříněk.

Nedojedené zbytky jídla odložte do chladničky. Potraviny po expiraci ihned vyhoďte. Ve skříňkách vytvořte přehledný systém is pomocí dóz a třídících organizérů.

Budete-li dodržovat tyto zásady, nejenže se vyhnete nárazovému několikahodinovému úklidovému maratonu, ale budete tyto činnosti provádět zcela automaticky. Odměnou vám bude úžasný pocit pokaždé, když vstoupíte do vašeho příbytku.

Nejnovější články

Liška

Lišky jsou v mnoha kulturách spojovány s různými symboly a pověrami. V evropské kultuře...

Zahradní krb dodá vaší grilovačce šmrnc!

Už jsme tu měli leccos: zahradní nábytek, bazény, zahradní sprchy, houpačky, závěsné sítě… Vše...

Jak si „vykouzlit“ krásné dýňové dekorace?

Pomalu se nám zesílí, příroda nabírá pestrobarevný šat a nás chytá za srdce tajemná...

Znamení zvěrokruhu v zahradě!

Některá pravidla pro pěstování lze využít v zahradě, v zemědělské výrobě a lesnictví a...

Další články autora

Zahradní krb dodá vaší grilovačce šmrnc!

Už jsme tu měli leccos: zahradní nábytek, bazény, zahradní sprchy, houpačky, závěsné sítě… Vše...

Jak si „vykouzlit“ krásné dýňové dekorace?

Pomalu se nám zesílí, příroda nabírá pestrobarevný šat a nás chytá za srdce tajemná...

Znamení zvěrokruhu v zahradě!

Některá pravidla pro pěstování lze využít v zahradě, v zemědělské výrobě a lesnictví a...