8.2 C
Brno
Středa, 7 června, 2023
DomůLivingLOFT je bydlení snů. Co byste ale o něm měli vědět?

LOFT je bydlení snů. Co byste ale o něm měli vědět?

Vydáno

- Reklama -PR články

Trendové a velkorysé bydlení s nádechem naprosté nevšednosti, to vše vám poskytne loft.

Pokud jste začali přemýšlet nad vlastním bydlením a vaše bohémská duše piští po čemsi, což vám dá absolutní prostor pro obrovskou kreativitu při zařizování a zároveň uspokojí nároky na šik bydlení, jste na správné adrese.

Lofty jsou jako stvořené pro vás. Toto trošku extravagantní bydlení je v kurzu již delší dobu ai známé celebrity si neumí vynachválit velké, vzdušné a otevřené prostory, jaké lofty nabízejí.

Životní styl pařížských bohémů, vynalézavost amerických nebo londýnských umělců, to vše představuje bydlení v loftu, které vzniklo již v 60. letech minulého století. Původně byla za tím neochota platit drahé nájemné, a tak se staly opuštěny továrny adresou mnoha umělců a bohémů.

Dnes je toto bydlení spíše synonymem luxusu a originálního bydlení, jelikož se jedná o velkometrážní prostor o rozloze kolem 100 m2 a opuštěné průmyslové budovy se staly součástí širšího centra a atraktivních lokalit velkých měst. I v našich končinách již naleznete v nabídce byty loftového typu například na portálu Nemovitosti.cz.

Hlavními vlastnostmi loftů jsou vysoké stropy s patrem, otevřený prostor, prosklené stěny, rozeznatelný konstrukční systém a také přiznané, neomítnuté cihlové zdi.

Původní účel objektu prozrazují trámové stropy, velká okna, neopracované stěny nebo původní podlahy. V rámci rozložení místností jde o maximálně otevřený prostor, kde je většinou oddělena jen koupelna s toaletou. Takový luxusní prostor vám dává velkou příležitost ukázat vaši kreativní duši při zařizování. Zachovat industriální duch prostoru je ale „must“.

Zda je právě loft dobrou volbou pro vás, musíte zvážit. „Dnes už neexistuje žádné klišé, že v loftech bývají jen umělci, kreativci z reklamních agentur nebo celebrity,“ poznamenává Andrea Macáková z portálu Nemovitosti.cz. „Je jasné, že takové bydlení vyhovuje spíše single mladým lidem, ale oblíbit si ho už stihly i rodiny s dětmi. Tehdy však prostoru bývá více oddělena denní a noční část.“

Rozhodněte se pro loft, neboť:
Preferujete otevřený a maximálně vzdušný prostor
Hledáte nevšední a atypické bydlení
Chcete si otestovat svoji kreativitu v bytovém designu
Důležitá je pro vás atraktivní lokalita bydlení
Nevadí vám nedostatek soukromí
Díky velkým oknům budete mít spoustu světla a pozitivní nálady
Jedná se o dobrou investici
Lofty mají také své stinné stránky. Kromě důvodů, které mluví jednoznačně za koupi tohoto typu bydlení, jsou zde naopak věci, se kterými budete muset počítat.

Jsou to například větší náklady na rekonstrukci nebo zařízení. Vyšší měsíční náklady například na topení. Bydlením v loftu zapomeňte na dostatek soukromí ai bezpečí dětí je omezené. Vadit vám může také nedostatečná zvuková a pachová izolace.

Důmyslný musíte být i při plánování odkládacích prostor. Chybět vám budou stěny, ke kterým se vysoké skříně a jiné vitríny běžně umísťují. A v neposlední řadě je to právě jejich cena, která je daleko za cenou standardu.

Nejnovější články

Liška

Lišky jsou v mnoha kulturách spojovány s různými symboly a pověrami. V evropské kultuře...

Zahradní krb dodá vaší grilovačce šmrnc!

Už jsme tu měli leccos: zahradní nábytek, bazény, zahradní sprchy, houpačky, závěsné sítě… Vše...

Jak si „vykouzlit“ krásné dýňové dekorace?

Pomalu se nám zesílí, příroda nabírá pestrobarevný šat a nás chytá za srdce tajemná...

Znamení zvěrokruhu v zahradě!

Některá pravidla pro pěstování lze využít v zahradě, v zemědělské výrobě a lesnictví a...

Další články autora

Zahradní krb dodá vaší grilovačce šmrnc!

Už jsme tu měli leccos: zahradní nábytek, bazény, zahradní sprchy, houpačky, závěsné sítě… Vše...

Jak si „vykouzlit“ krásné dýňové dekorace?

Pomalu se nám zesílí, příroda nabírá pestrobarevný šat a nás chytá za srdce tajemná...

Znamení zvěrokruhu v zahradě!

Některá pravidla pro pěstování lze využít v zahradě, v zemědělské výrobě a lesnictví a...