8.2 C
Brno
Středa, 7 června, 2023
DomůRady a NávodyJolana porazila životní krizi vlastní kreativitou: Podívejte se, jaké super kousky vyrábí...

Jolana porazila životní krizi vlastní kreativitou: Podívejte se, jaké super kousky vyrábí do domácnosti!

Vydáno

- Reklama -PR články

Paní Jolana to neměla v životě opravdu jednoduché. Musela se vyrovnat se dvěma rozchody, sama se starala o čtyři děti a musela se vypořádat is finančními problémy, které nastaly po druhém rozchodu.

Přesto se nevzdala a našla sílu bojovat. Velkou pomocí byly pro ni změny, které začala dělat ve své domácnosti. Čím více se zbavovala starých věcí a dodávala jim nový život, tím snáze se psychicky odpoutala od starých problémů. Jelikož by ráda takto motivovala i ostatní ženy v obdobné situaci, kromě svého příběhu nám prozradila i pár tipů na to, jak můžete levně zrenovovat váš domov.

Zůstaly dluhy a zlomené srdce
Jako první nešťastný moment v životě paní Jolany přišel rozvod. Aby se dostala ze svého trápení, prodala byt, koupila dům a přestěhovala se se svými čtyřmi dětmi do vysněného domu, který byl vzdálen 150 kilometrů od původního města. Vychovávat dospívající děti nebylo jednoduché zejména z finančního hlediska. Ne jednou musela jíst suché brambory s čalamádou, aby mohli mít oni kousek masa.

Potom se však dostala do dalšího nešťastného vztahu. Svému novému partnerovi pomáhala ve všem od vyřizování vdovského důchodu, hledání práce až po péči o jeho handicapovaného syna. Když se situace vyhrocovala, opantal ji na chvíli svatebními plány. I když jí i vlastní děti vyčítaly, že se o novou rodinu stará více než o ně, byla zaslepena láskou a nic nevnímala.

Až po rozchodu pochopila, do jakých problémů se dostala. Zůstaly jí dluhy a zlomené srdce, které se neumělo tak rychle vzpamatovat z nepříznivé situace. Jelikož při nízkém invalidním důchodu nedokázala sama splácet úvěry, pomáhá jí s nimi syn i přesto, že i on sám má vlastní problémy.

Odstartoval to starý nábytek
Další tři měsíce jí trvalo, pokud se z toho všeho vzpamatovala. Potom začala dělat pořádky tím, že vyhodila všechny staré věci, které jí připomínaly bývalého partnera. Navíc některé z nich, které kupoval on sám, si i zeptal, tak se jich mohla snáze zbavit. Pak přišel první impuls, když její syn vyhodil svůj starý nábytek: „Vždy se mi líbil bílý nábytek, ale neměla jsem na něj nikdy peníze. Začala jsem přemýšlet, jak by to všechno vypadalo v bílém.

Neměla jsem co pokazit, protože ty věci byly stejně na vyhození. Potom přišel můj syn, provokatér, který se mě zeptal, jestli jsem to ještě neprobarvila. Jelikož jsem neměla peníze, koupil mi barvu a pustila jsem se do toho. Začala jsem nejprve starým stojanem od šicího stroje. Výsledek byl úžasný. Potom soused vyhodil desku ze starého psacího stolu a na světě byl nový psací stolek. Dále následovalo staré křeslo a gauč,“ prozrazuje Jolana. Tyto novinky ji namotivovaly natolik, že pomalu začala dělat menší i větší změny v celém domě.

Nepotřebovala žádné kurzy
Při zkrášlování domu použila paní Jolana různé techniky. Ale jak sama přiznává, všechno zvládla sama: „Žádné kurzy jsem neabsolvovala. Stačí mi jednou něco vidět a musím to vyzkoušet. Od patnácti jsem si přivydělávala šitím. Od synů jsem dohlížela zednické práce, takže si umím sama vydláždit, obložit věci v domě, nemám problémy ani s řezáním. Můj táta byl truhlář, mnoho věcí jsem viděla od něj. Dobrou učitelkou mi byla dvacetiletá dívka Martinka Bulková, která dělá neskutečné věci a naučila mě ubrouskovou techniku.“

Přestaňte plakat a hledejte inspirace!
Abyste se dokázali dostat z podobné situace, v jaké se nacházela paní Jolana, musíte především vy samé chtít změnu a opravdu udělat něco se svým životem: „Přestaňte plakat, zatněte zuby, vyhoďte vše, co vám připomíná bývalého partnera. Podívejte se na časopisy a hledejte inspiraci, koute si něco nového hezkého pro sebe, iv bazaru, nebo second hande, jak to dělám i já.“ Někdy podle paní Jolany postačí malé změny, jako přemístění obrázku, nebo ozdobení bytu kvítkem. Důležité je také každé ráno se na sebe usmát v zrcadle a říct si, že jedete dál.

Tipy od paní Jolany
Na závěr vám přinášíme několik tipů od paní Jolany, díky kterým si můžete zkrášlit vaše byty i vy:

 1. Starý stojan
  Tento stoletý stojan používala paní Jolana při fotografování svateb. Pro jeho obnovení nepotřebovala mnoho. Stačilo ho vybrousit a natřít akrylovou barvou.
 2. Korkové podložky
  Tyto podložky byly již vyhozeny. Použila na nich ubrouskovou metodu. Nalepila na ně obrázky z ubrousků a oživila je akrylovou barvou.
 3. Nová sedačka
  Paní Jolana také prozradila, že mnohé věci se jí podařilo vylepšit díky darům na své svátky, které dostávala od blízkých. Z kousku nové látky mohla ihned změnit nějakou starou věc. Třeba tuto sedačku vylepšila jednoduchým potahem, který si ušila sama. Navíc jej může kdykoli stáhnout, vyprat nebo vystřídat za nový.
 4. Vylepšená křesla
  Na tuto rekonstrukci si koupila látku v second handu. Stála ji jen čtyři eura. Matrace zatáhla, dřevo vybarvila a křeslo ihned oživilo celý interiér.
 5. Skříňka pod televizor
  Jednoduché zabarvení starého nábytku. Pořiďte si speciální barvu na dřevo v obchodě a ostatní zvládnete i samy. Tomu přizpůsobila i jiné ozdoby a jako odměnu její syn koupil nový televizor, aby jí se skříňkou lépe ladil.
 6. Rodinná galerie
  Takto můžete vyřešit jakýkoli problematický kout ve vašem domě. Paní Jolane stěna pod schodištěm stále praskala. Sebrala tedy staré rámečky z výšivek, natřela je stejnou akrylovou barvou a vytvořila z nich rodinnou minigalerii.
 7. Pracovní stolek
  Vyroben ze starého šicího stroje. Ten nejprve vyčistila, protřela ho akrylovou barvou a vrch vytvořila z desky, kterou vyhodil soused. Tu už pak jen ořízla na potřebné rozměry.
 8. Vynovená terasa
  Celou ji obložila a vydláždila sama paní Jolana. Použila přitom staré vyhozené dlaždice, koupila jen flexibilní lepidlo a spárovačku. Jelikož dlaždice nebyly moc hezké, rozbila je na kousky a vytvořila takovou zajímavou mozaiku. Stejným způsobem vylepšila i schodiště v domě.
 9. Nová věšáková stěna
  Vyrobila ji z bývalého vchodu do kuchyně. Ten nejprve zvenčí zazdil. Ze dveří pak vyrobila věšákovou stěnu a vnitřní prostor jí zůstal na příruční spíž. Na dveře pak připevnili zbylou plovoucí podlahu, která tvořila podklad. Na to přikoupila v bazaru botník. Nechala si vyrobit na míru zrcadlo, přišroubovala starou věšákovou stěnu a za pár korun měla hned vyrobený nový kus nábytku.

Nejnovější články

Liška

Lišky jsou v mnoha kulturách spojovány s různými symboly a pověrami. V evropské kultuře...

Zahradní krb dodá vaší grilovačce šmrnc!

Už jsme tu měli leccos: zahradní nábytek, bazény, zahradní sprchy, houpačky, závěsné sítě… Vše...

Jak si „vykouzlit“ krásné dýňové dekorace?

Pomalu se nám zesílí, příroda nabírá pestrobarevný šat a nás chytá za srdce tajemná...

Znamení zvěrokruhu v zahradě!

Některá pravidla pro pěstování lze využít v zahradě, v zemědělské výrobě a lesnictví a...

Další články autora

Zahradní krb dodá vaší grilovačce šmrnc!

Už jsme tu měli leccos: zahradní nábytek, bazény, zahradní sprchy, houpačky, závěsné sítě… Vše...

Jak si „vykouzlit“ krásné dýňové dekorace?

Pomalu se nám zesílí, příroda nabírá pestrobarevný šat a nás chytá za srdce tajemná...

Znamení zvěrokruhu v zahradě!

Některá pravidla pro pěstování lze využít v zahradě, v zemědělské výrobě a lesnictví a...