8.2 C
Brno
Středa, 7 června, 2023
DomůZahradaCo o vás prozradí vchodové dveře?

Co o vás prozradí vchodové dveře?

Vydáno

- Reklama -PR články

Sice se to zdá být pro někoho zvláštní, ale vchod do domu nebo bytu je velmi důležitý. Vypovídá to o nás hodně a zároveň si tímto vytváříme o sobě naši osobní vizitku, se kterou se vůči okolnímu světu prezentujeme.

Nejen pro okolní svět je to podstatné, ale v první řadě bychom měli myslet také na naše osobní pocity. Určitě se chceme vracet domů do našeho poklidného prostředí, které už při jeho vstupu bude vyzařovat silnou energii dodávající nám sílu a pocit našeho domova, našeho bezpečí. Bydlíte v bytě? To vůbec nevadí! I na toto je řešení. Stačí si před vaše dveře položit barevnou rohožku, dát rostliny u hlavního vchodu nebo jinými prostředky vytvořit jedinečné místo.

Vchody
Pokud se nebudeme starat o zahrady nebo prostředí před hlavními vchody, mohou se tyto prostory díky nahromaděné stagnující energii stát velmi škodlivými. Tam, kde není upraven pozemek, může být situace složitá, protože se o zahradu nikdo nestará. Do zahrady před domem rozhodně nepatří popelnice. Ty mohou vážně ovlivňovat naše pocity při návratu domů. Neměly by se dávat k předním vchodům, ale raději je umístit za živým plotem. Vstup do domu by měl být co možná nejvíce volný, dobře osvětlený a označený.

Chodníky
Nejlepším řešením je pokud je stezka v zahradě mírně klikatá. Dodávají nám pocit uvolněnosti nebo aby nás vítali při návratu z výletu. Rovné stezky z ulice do vchodu způsobují rychlé proudění qi a my nemáme čas změnit jejich rychlost. Ideální stav je-li před vchodem je otevřený prostor, kde se qi může hromadit. Bohužel obvykle tyto prostory jsou vyklizené zaparkovanými auty. Dané parkoviště přecpanými auty může způsobovat klaustrofobické pocity. Tato omezení se mohou odrážet i na našem přístupu k životu.

Vchodové dveře
Také patří do velmi důležitého aspektu Feng šuej. Považujeme je za „ústa domu“, kudy energie čchi vstupuje. Energie proudící domů je závislá na kvalitě vstupující energie. Vchodové dveře jsou spojovacím prostředkem mezi vnitřním a vnějším světem, ukazují, kdo jsme a jak komunikujeme se společností.

Okolí
Má na vchodové dveře velmi významný vliv. Před vašimi vchodovými dveřmi byste neměli mít nic, co blokuje energii jako například velký strom nebo pouliční lampu. Podíváte-li se na své vchodové dveře z vnějšku, měli byste vidět rovnováhu, pěkně a lákavě upravený prostor před dveřmi, s dostatkem světla.

Velikost
Vchodové dveře by měly být přiměřeně velké vzhledem k domu. S malými dveřmi si můžete nadělat problémy v mezilidských vztazích a zase naopak, přílišné dveře zase oslabují finance a prosperitu. Hlavním rysem hlavních dveří je to, aby byly největší a nejmasivnější. Mělo by být jasné, že jsou to hlavní dveře domu.

Vzhled
Barvou i vzorem by měly korespondovat s příslušnou světovou stranou, tak můžete přitáhnout co nejlepší energii do vašich domovů. Pokud jsou vaše dveře nevýrazné, postarejte se o to, aby se v blízkosti dveří nacházely rostliny. Nezapomeňte se ne pravidelně starat! Suché rostliny, ošarpané předměty, odpadkové koše, ostré hrany budovy, roh sousedové střechy ale i popraskaná barva, vrzající a rezavá klika, to vše ovlivňuje kvalitu vstupující energie čchi.

Předsíň
První místnost, kterou spatříte po příchodu domů je právě předsíň. Vaše podvědomí a náladu silně ovlivňuje tato místnost a věci, které se v ní nacházejí

Předsíň udává tón celému domu, měla by být jasná, prostorná a dobře osvětlená. Při tmavší barvě síně než ostatní místnosti bude byt působit světlým a prostorným dojmem. Při jejím světlejším odstínu než budou ostatní místnosti, bude byt působit tmavěji. Při výběru barvy je třeba brát v úvahu také velikost předsíně, její polohu a kosmické energie.

Při vstupu do bytu byste rozhodně neměli zakopávat o boty a další překážky. Snažte se boty vždy uklízet do botníku nebo šatníku. To platí i pro tašky s nákupy, kabelky, batohy atp. Odhodit školní tašku ihned před dveře je obzvláště oblíbený zvyk u dětí.

Velkou zásadou je abyste nikdy nedávali zrcadlo, odráží vstupující energii zpět. Nepříznivé je také okno, druhý východ nebo schodiště oproti vstupním dveřím. Vhodné je abyste v takovém případě okno zastřili závěsem, na parapetu umístěte vyšší předměty nebo před okno postavte vyšší květ. Mezi vstupní dveře a druhý východ nebo schodiště, umístěte skříňku, květ, paraván nebo něco, co odkloní tok čchi .

Chcete-li aby zůstala veškerá negativní energie za dveřmi, pořiďte si strážce vchodu. Mohou to být tradiční strážci – sošky psů Fu, draci, Kwan Kung, nebo něco, co si vymyslíte sami – klidně to může být i postavička rytíře, dřevěná kočka atp. Ochránce by měl být umístěn tak, aby se díval z předsíně (zevnitř) na vchodové dveře (kontroloval je).

Tradice používání ochránců vchodu je velmi stará a má místo skoro v každé kultuře. Jen si vzpomeňte na hrůzostrašně vypadající chiméry hlídající vstup do Notre Damu v Paříži, lví pá

Po předsíni přichází první místnost, která má na Vás významný vliv. Pokud jako první vidíte:
1.kuchyni, bude pro vás důležité stravování, nadměrné výdaje za vaření, možné jsou problémy s hmotností
2.pracovnu, bude ve vašem životě dominantní práce a vzdělání, spoustu času strávíte prací
3.dětskou, vaší rodině budou dominovat děti, jejich přání a touhy

4.obývací pokoj, je to nejideálnější uspořádání pro rodinný život, který se stává nejdůležitější, vybízí k pohodě a uvolnění
5.ložnici, bude pro vás důležitý hlavně odpočinek a odpočinek, po příchodu domů se můžete cítit unavenější
6.hostovskou, to představuje silnou orientaci ven, mohou Vás velmi ovlivňovat názory druhých

Nejnovější články

Liška

Lišky jsou v mnoha kulturách spojovány s různými symboly a pověrami. V evropské kultuře...

Zahradní krb dodá vaší grilovačce šmrnc!

Už jsme tu měli leccos: zahradní nábytek, bazény, zahradní sprchy, houpačky, závěsné sítě… Vše...

Jak si „vykouzlit“ krásné dýňové dekorace?

Pomalu se nám zesílí, příroda nabírá pestrobarevný šat a nás chytá za srdce tajemná...

Znamení zvěrokruhu v zahradě!

Některá pravidla pro pěstování lze využít v zahradě, v zemědělské výrobě a lesnictví a...

Další články autora

Zahradní krb dodá vaší grilovačce šmrnc!

Už jsme tu měli leccos: zahradní nábytek, bazény, zahradní sprchy, houpačky, závěsné sítě… Vše...

Jak si „vykouzlit“ krásné dýňové dekorace?

Pomalu se nám zesílí, příroda nabírá pestrobarevný šat a nás chytá za srdce tajemná...

Znamení zvěrokruhu v zahradě!

Některá pravidla pro pěstování lze využít v zahradě, v zemědělské výrobě a lesnictví a...