8.2 C
Brno
Středa, 7 června, 2023
DomůRady a Návody10 věcí u vás doma, kterých se okamžitě zbavte

10 věcí u vás doma, kterých se okamžitě zbavte

Vydáno

- Reklama -PR články

V obchodě vám kabelku zabalili do krásné tašky. Doma uložíte na čestné místo nejen nový úlovek, ale také papírovou tašku, kterou, jak si myslíte, ještě jistě využijete. Pravdou však je, že si na ni už ani nevzpomenete, dokud vám nevypadne z přeplněné skříně. Každý doma zbytečně uchovává spoustu nepotřebných věcí, které jen zabírají místo. Pryč s nimi!

 1. Stará kosmetika
  Pokud nezvyknete protřídit svoji koupelnovou skříňku a spoustu dekorativní kosmetiky pravidelně, udělejte to nyní. Opalovací krémy z loňského léta, denní krém, který je na poličce již několik sezón, nebo zaschlá spirála spíše uškodí, než poslouží. Myslete na vaši pokožku, která si zaslouží zdravou péči.
 2. Nenošené oblečení
  I když vám šaty z promoce připomínají atmosféru této události, opravdu si je už nikdy neoblečete. Zbytečně zabírají místo a volný věšák ve skříni má cenu zlata.

Zbavte se oblečení, které jste neměli na sobě více než rok. Buď ho darujte kamarádce, nebo, jde-li například o nenošené, nebo značkové kousky, předejte je na internetovém bazaru – Bazar.cz. Za vydělané peníze si můžete koupit něco, co vás potěší.

 1. Nepotřebné věšáky
  Myslíme ty, které si přinesu většinou z čistírny. Odkládáme je nebo používáme k zavěšení jiných šatů, děláme však chybu. Ničíme tím naše oblečení, které se tak deformuje a vytahá. Pořiďte si raději dřevěné a těch se zbavte při nejbližší příležitosti.
 2. Léky po expiraci
  Množství léků lze užívat jen nějakou krátkou dobu po otevření. Těchto se zbavte okamžitě po uplynutí této doby. Ostatní, které mají delší dobu expirace uchovávejte pouze do doby označené na jejich obalu.

Zde za žádných okolností neplatí omluva, že se ještě sejdou. Takové léky nevyhazujte, ale odneste je do lékárny.

 1. Zničené boty
  Existují dva důvody archivářství bot. Jedním je, že se ani za nic nechcete rozloučit se svými oblíbenými sandály, které jsou pohodlné a nadčasové a nejraději byste je nosili ještě další dvě léta, jen jsou už ošoupaná a vyšlapaná.

A druhým důvodem, proč jste se ještě nezbavili těch černých lodiček je, že jste je měli obuty jen na jedné svatbě a jsou jako nové. V obou případech platí, že jen zabírají místo ve skříni. Darujte je, nebo prodejte na onlinovém bazaru.

 1. Staré časopisy
  Odkládali jste několik let všechna vydání časopisu Eva, Cosmopolitanu, nebo jiného magazínu s domněnkou, že se k nim určitě vrátíte a budete mít čas se do nich znovu začíst.

Nebo jste je po koupi jen letmo prolistovali a odložili na víkendové čtení, na které už nikdy nebyl čas. A tak se vám kopili az malé hromádky se časem stal stoh čtení. Nechte si jen ty nejaktuálnější a ostatní buď darujte, nebo odneste do sklizně.

 1. Zničené spodní prádlo
  Myslíte si, že tu vytahanou starou podprsenku, kterou nosíte pod letními šaty stejně nikdo nevidí? Omyl. Víte o ní minimálně vy, kromě toho, že vám deformuje dekolt a neplní už dávno svoji funkci.

Investujte do nového spodního prádla. I ty šaty vám lépe padnou na funkčním a hezkém prádle, nemluvě o vašem pocitu, že jste i pod šaty maximálně svůdná. Stejně to platí i pro staré punčošky a ponožky.

 1. Bločky
  Téměř všichni odkládáme někde v zásuvce množství bločků od různého zboží, oblečení, visačky z dražších šatů, krabice od bot. Bločky, které dokládají koupi spotřebního zboží, oblečení, spotřebičů uchovávejte pouze po dobu, kdy jsou v záruce.

Zpravidla to bývá dva roky, některý prodejci toto období prodlužují. Přetřiďte si tyto doklady a těch nepotřebných se ihned zbavte. Platí to io krabicích z tohoto zboží.

 1. CD, DVD a VHS kazety
  Magnetofonová kazeta s hity 90. let, záznam ze stužkové na VHS kazetě. Jsou to historické památky. Ale máte si je ještě na čem vůbec prohrát?

Zabírají množství odkládacího prostoru a zůstávají roky bez jakéhokoli využití. Pokud má pro vás něco osobní hodnotu, dejte si tyto video nebo zvukové záznamy přehrát do elektronické formy.

 1. Staré mobilní telefony a nabíječky
  Dnes už mobilní telefony obměňujeme s větší či menší periodicitou. Ty starší modely a také nabíječky k nim se nám hromadí v domácnosti.

Ano, ten předposlední model, pokud je stále funkční, si můžeme nechat v šuplíku pro případ, že se něco přihodí s tím, co nyní používáte.

Ale ty starší, které už ani nejsou „smart“ je třeba odnést do příslušné sklizně. Nebo darovat někomu, kdo se z nich umí ještě potěšit.

Nejnovější články

Liška

Lišky jsou v mnoha kulturách spojovány s různými symboly a pověrami. V evropské kultuře...

Zahradní krb dodá vaší grilovačce šmrnc!

Už jsme tu měli leccos: zahradní nábytek, bazény, zahradní sprchy, houpačky, závěsné sítě… Vše...

Jak si „vykouzlit“ krásné dýňové dekorace?

Pomalu se nám zesílí, příroda nabírá pestrobarevný šat a nás chytá za srdce tajemná...

Znamení zvěrokruhu v zahradě!

Některá pravidla pro pěstování lze využít v zahradě, v zemědělské výrobě a lesnictví a...

Další články autora

Zahradní krb dodá vaší grilovačce šmrnc!

Už jsme tu měli leccos: zahradní nábytek, bazény, zahradní sprchy, houpačky, závěsné sítě… Vše...

Jak si „vykouzlit“ krásné dýňové dekorace?

Pomalu se nám zesílí, příroda nabírá pestrobarevný šat a nás chytá za srdce tajemná...

Znamení zvěrokruhu v zahradě!

Některá pravidla pro pěstování lze využít v zahradě, v zemědělské výrobě a lesnictví a...